ÉTERICKÝ OLEJ BIO - MOŘSKÝ FENYKL, 5ml
Kód skladu: EO00489 | Typ: Nový produkt

ÉTERICKÝ OLEJ - MOŘSKÝ FENYKL
nazývaný též "MOTAR"

Motar přímořský (Crithmum maritinum) roste ve štěrbinách a puklinách vápencových pobřežních skal Jadranu AŽ PO ŘECKO. Je to skromná slanomilná rostlina – potřebuje, aby ji občas zalilo moře. Vytváří dosti košaté trsy vysoké až 50 centimetrů. Kvete zelenožlutými květy od srpna do konce září.

Motar se odedávna používá jako léčivá bylina, jako koření, přísada do jídla a vlastně i jako zelenina. Je to chuťově výrazná a silně aromatická rostlina s obsahem mnoha prospěšných látek. Díky obsahu vitaminu C jej námořníci vozili v octovém nálevu jako prostředek proti kurdějím. Oceňuje se i při detoxikaci organizmu a čištění krve, proti ledvinovým a žaludečním komplikacím.

Více informací

899 Kč s DPH

Parametry

Ingredients (INCI)Crithmum maritimum
Země původuŘecko

Více informací

Pro kuchyňské využití se motar trhá přibližně v květnu a červnu, a to jak pro okamžitou konzumaci, tak i pro vaření a nakládání. Vždy však to musí být dříve než začne rostlina kvést.

OVŠEM  dá se z něj i destilovat éterický olej, který je poměrně vzácný.

Éterický olej se využívá v rámci harmonizace lymfatického systému, v anticelulitidních masážích. Je vhodný do krémů a sér v rámci tónování pleti, odstranění pih a pigmentových skvrn. Dále je velmi vhodný při harmonizaci hormonálního systému /masáže, koupele, inhalace a endokrimního systému.

Recenze

Napsat recenzi
ÉTERICKÝ OLEJ BIO - MOŘSKÝ FENYKL, 5ml

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Facebook